Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole



Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 1

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 693
Jaunākais lietotājs: kristaps998
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Viss par un ap elektronisko aizdedzi (VAPE)
armands1976
Tada jau bija , vapi uzliku del generatora
11_2.jpg

Labojis armands1976 uz 02-11-2020 17:41
 
AldisK
Kā no fizikas zināms, tā dzirkstele rodas tad ja spolē pārtrauc strāvas plūsmu. Tā arī vecās kontaktu aizdedzes strādāja. Spolei pievadīja spriegumu un caur to plūda strāva. Kad kontakts to plūsmu pārtrauca, tad arī radās tā dzirkstele. Kāds var būt ir mēģinājis. Paņemiet ar pirkstiem atizolētus spoles vadus ar vijumiem tūkstošos, pielieciet turot pirkstos pie kādas baterijas, kaut vai plakanās ar 4,5V. Un tad turot pirkstos spoles galus paņemiet nost no baterijas. Triecienu pa pirkstiem saņemsiet noteikti.
Princips šajā bezkontaktu aizdedzē ir tas pats. Tikai te nav ārējā barošana, tas ir akumulators, bet iesaistīti citi mezgli. Spole ģeneratorā, magnēts, ārējā spolīte, komutators. Ar šādām aizdedzēm darbojās vecie padomju mopēdi un moči, Deltas, Minskas, Voshodi. Neredzu ideju, kur šajā sistēmā pieslēgt akumulatoru.
Par tavu projektu jau izteicu pārdomas retromoto forumā.
www.retromoto.lv/...htm#170888
Labojis AldisK uz 02-11-2020 21:44
 
armands1976
Cik noprotu neviens nav šeit tik zinošs kurš var pateikt kādu strāvu ražo tinumi kas attiecas uz dzirksteli.
 
aigars
Es nesen diezgan nojaucos ar to mērīšnu, cipariņi lēkāja daādi, lai viennozīmģi pateiktu kam tur ir jābūt, vaina laikam bija kādos kontaktos, jo tagad viss darbojas un visām Jawām, pierakstus arī laikam nesaglabāju jo tam nebija jēgas. Aizdedzi jau darbina tikai divas spolītes - ģenerātorā ar sarkano vadiņu ražo strāvu komutātorā - aizdedzes spolē , bet maziņā spole ar dzelteno vadiņu vada komutatoru - rada dzirksteli. tā , ka paņem kaimiņa Jawu ar VAPI un mēri kamēr nelabi paliek - man jau palika...

Aigars Birzniekos.
 
gacans
Kas tas ir, kur atkal mans ieraksts palicis ,kur pasaku cilvēkam kāda spole der !! Kas te notiek ,tā jau rieb te ko rakstīt zinot ,ka nodzēsīs !!! Tas murgs vienreiz beigsies ???Kāds to pamuļķi dzēsēju vienreiz apturēs ??? Domāju ,ka vairākums jau zina kurš tas ir !!!
Labojis gacans uz 11-11-2020 10:25
 
Gints13
Jā, bija Gacanam tāds ieraksts. Nesmuki!!!
 
Guntis
ierakstu arī es redzēju,gribētu zināt kāpēc bija jādzēš ?
 
gacans
Spole -komutātors ,no mazās vapes ,kura darbojas no 12v borta sprieguma !
www.jawaparts.com/...-d4975.htm
Labojis aivarsz uz 12-11-2020 10:33
 
Laacis_ar07
Gača,tā ir kautkāda cita spole? Nekā tā kas mums tagad nāk wape komplektā? Ķekavas pasākumā kautko Polis mēgināja demonstrēt, kā viņam ar vapi lec no rokas,mierīgi uzsiežot,es tā i neiebraucu kur tā gudrība!
 
gacans
Laacis_ar07 rakstīja:

Gača,tā ir kautkāda cita spole? Nekā tā kas mums tagad nāk wape komplektā? Ķekavas pasākumā kautko Polis mēgināja demonstrēt, kā viņam ar vapi lec no rokas,mierīgi uzsiežot,es tā i neiebraucu kur tā gudrība!
Šī spole nāk mazās vapes komplektā ,kur 638 jawai atstāj dzimto ģenerātoru ,spole darbojas no 12v borta sprieguma ! Ierastajai vapei ir cita spole -komutātors ,kura barojas no papildus tinuma -spolītes ģenerātorā ,jo niknāk min jo stiprāk sit !!
 
aigars
Cjaw, laba info, jo es tagad pasūtīju no Ukrainas - ķīniešu un ukraiņu krustojumu, kas ir vieglāk kontrolējams jo mezgli ir atsevišķi, bet vienīgā problēma varētu būt dubultā konusa disbalanss , ja ir bijis vienkāršais virpotājs. toties cena - tā priekš tautas moto . Vēl saņēmis neesmu , bet ceru... Ceru tāpēc , ka ķīniešu rolleru miljardi vēl ripo...!
Aigars Birzniekos.
 
gacans
aigars rakstīja:

Cjaw, laba info, jo es tagad pasūtīju no Ukrainas - ķīniešu un ukraiņu krustojumu, kas ir vieglāk kontrolējams jo mezgli ir atsevišķi, bet vienīgā problēma varētu būt dubultā konusa disbalanss , ja ir bijis vienkāršais virpotājs. toties cena - tā priekš tautas moto . Vēl saņēmis neesmu , bet ceru... Ceru tāpēc , ka ķīniešu rolleru miljardi vēl ripo...!
Aigars Birzniekos.
Varbūt ieliec kādu saiti ,tīri intereses pēc !
 
aigars
https://www.olx.ua/obyavlenie/bsz-cdi-zapalyuvannya-yava-izh-IDJxZ2t.html
 
Iet uz forumu: