Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole



Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 4

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 693
Jaunākais lietotājs: kristaps998
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Akumulātors.
Kaarlis
Šodien padarbojos ar akumulātoru. Ziemas garumā vairākas reizes tiku licis lādēt, tāpēc izskatijās itin žirgts, arī blīvums tuvu normas robežām-1,25 un visās sekcijās līdzīgs. Nolēmu patestēt ar slodzi 55 watu spuldzītes izskatā (5ah), skolnieka matemātika lika domāt, ka degs vismaz pusstundu,ja ne ilgāk, taču jau pēc 15 minūtēm gaisma vārga un testeris rāda 10,5 v. Uzlādēju vēl pāris reizes- tas pats, slogojot pamanīju, ka spuldzīte jau sākumā ievērojami nosēdina spriegumu- iskatās ka varta jālaiž lūžņos... Tikai viens gads!
 
aivarsz
Kaarlis rakstīja:

Šodien padarbojos ar akumulātoru. Ziemas garumā vairākas reizes tiku licis lādēt, tāpēc izskatijās itin žirgts, arī blīvums tuvu normas robežām-1,25 un visās sekcijās līdzīgs. Nolēmu patestēt ar slodzi 55 watu spuldzītes izskatā (5ah), skolnieka matemātika lika domāt, ka degs vismaz pusstundu,ja ne ilgāk, taču jau pēc 15 minūtēm gaisma vārga un testeris rāda 10,5 v. Uzlādēju vēl pāris reizes- tas pats, slogojot pamanīju, ka spuldzīte jau sākumā ievērojami nosēdina spriegumu- iskatās ka varta jālaiž lūžņos... Tikai viens gads!


Izsaku līdzjūtību. Vēl tāds jautājums- ar ko tu lādē? Man te pieejami tādi briesmīgi gudrie lādekļi, kas ir spējīgi miroņus un pusmiroņus tā gudri notestēt un uzšūpot līdz otrai jaunībai arī. Tas prasa dienas pāris. Bet, ja kas, kopš Yuasa vairs Vartai neko neražo vispābā un tur tiek lietoti tikai lētražotāju kantori, rodas secinājumi. Ja kas, iedod man to aķi uz experimentiem. Varbūt, kaut kas sanāk. Ja nu nē, Yuasa zini, kur var sadabūt.
 
Kaarlis
Vispār jau sākums jau bija gana nejauks- kad pildīju elektrolītu jaunā, sausā aķī, tas stipri sasila un elektrolīta blīvums nokritās no 1,27 līdz 1,25- izreaģēja- kaut kā liekas, ka tā nav jābūt? Visu vasaru man tas aķis stipri nepatika ātrās sēšanās dēļ.
 
aivarsz
Kaarlis rakstīja:

Vispār jau sākums jau bija gana nejauks- kad pildīju elektrolītu jaunā, sausā aķī, tas stipri sasila un elektrolīta blīvums nokritās no 1,27 līdz 1,25- izreaģēja- kaut kā liekas, ka tā nav jābūt? Visu vasaru man tas aķis stipri nepatika ātrās sēšanās dēļ.


Tu tak arī ne pirmo reizi ar kāsīti uz jumta. Gan jau sūdus pats nesataisīji. Tiem lētākajiem aķiem, kam elektrolīts ir jāpērk pašam, var gadīties, ka elektrolīts nav īsti tāds, kā vajadzētu. Mazliet dārgākiem, kur nāk līdzi tā elektrolītu kasete, ir sava tehnoloģija kas un kā, pie tam, normāli blīvumam ir jābūt no 1.32, līdz atsevišķiem gadījumiem, kur ir 1.36. U.t.t. Palasījos dažas instrukcijas, baigi skunstīga padarīšana atsevišķiem moču aķīšiem, lai viss būtu O.K.
 
Guntis
Uzlādējam akumulatoru ,lēnām kādas 8 stundas. Lēnām tas būtu,kas NAV iespe'jams motociklam. Jo ātrā lādēšana jau ir 0.5A liela strāva. (5ah:10 iegūst lādēšanas strāvu).
TAS IR TIKAI NORMĀLI,ja ielej elektrolītu vai lādē ka akumalators SILST,tam tā JĀBŪT !

Uzlādētam akumulatoram elektrolīta blīvums ir 1.27(siltās zemes kā ? Polija?) un 1.29 Somija un utt. Tādēļ pie mums ņem 1.28.

Ja pēc mēneša stāvēšanas blīvums būs 1.25 tas būs TIKAI normāli,akumulators NEBŪS tukš ! bet paizlādējies un TIKAI.

Gan jau atradīsiet to kaut kur googlē,vai citur,kur uzrādīs cik tukš ir akumulators pie dažādiem blīvumiem. Es savu galvu nepiesārņošu,ir nopietnāki jautājumi Grin

P.S. ar 55W spuldzi ! 15 min ! un paliekošo spriegumu 10.5V ir ĻOTI LABS rādītājs !!! Jauns akumulators tev NEKO labāku NEUZRĀDĪS. Tu meklē problēmu TUR KUR TĀS NAV !
 
Guntis
Akumulators NAV bezgalīgas enerģijas avots,jebkurš akumaltors,baterijas sēžas.

Ja pareizi atceros mani mācīja tā. akumulatoram ar 5ah ņemam 5w !!! spuldzīti ,un tad viņam jānodrošina 12 h ilga degšana,un protams ka beigās viņa degs blāvāk.

Ar 55W ZVĒRĪGO slodzi priekš 5ah akumulatora... vari NOKAUT akumulatoru,jo no pārslodzes DEFORMĒSIES iekšā plāsnes(izlieksies/salieksies) un savstarpēji saskaroties izveidos ĪSLĒGUMU starp platēm.

Šāda slodze ir pieļauja ĪSLAICĪGI ! Palaižot motociklu,uzpīpinot,uzspīdonot. ILGSTOŠI TIKAI STĀVGAISMĀM ,ap summā max 10w(divas lampiņas5+5).
 
andiss
Man ir jautājums, ja man nav elektrolīta blīvuma mērītāja, kā es varu noteikt vai akumulators ir uzlādēts? Cik voltiem jābūt 12v slapjajam svina akumulatoram?
 
AldisK
andiss rakstīja:

Man ir jautājums, ja man nav elektrolīta blīvuma mērītāja, kā es varu noteikt vai akumulators ir uzlādēts? Cik voltiem jābūt 12v slapjajam svina akumulatoram?

Viens akumulators 2,2Volti reiz 6 elementi= 13,2 volti uzlādēts akumulators. Vienīgi var būt, ka pie slodzes viņš vairāk to spriegumu netur. Vajadzētu ieslēgt kādu patērētāju kaut vai lielās gaismas, un tad mērīt, ja tad turas spriegums 11-12V robežās tad viss kārtībā. Ja strauji nokrītas zem 10- 9V tad nav diezko labi.
 
andiss
es vakar pa nakti uzliku lādēties, noņemts no moča, no rīta izslēdzu un pamērīju bija 13,2v, vakarā atnāku mājās 12,8v vai tas ir ok? aķis vienkārši stāvēja uz galda nekur nebija pieslēgts
Labojis Guntis uz 24-04-2012 07:57
 
AldisK
Tas varētu būt okei. Kā jau teicu: svarīgi lai viņš tos ap 12V turētu pie slodzes.
 
andiss
Nu to mēs redzēsim 28. datumā, cik labi tas tur tos ap 12v pie slodzes! Smile
 
Guntis
Lasi ko teica Aldis,es arī teikšu īsi,nemeklē kašķi kur tā nav Grin
Ja nu dikti gribas samērīt blīvumu,dodies pie manis.
 
andiss
Labi, labi elektriķu mafijaSmile tāpēc jau arī prasīju, lai noskaidrotu, ko jūs sakātSmile
Bet man ir vēl viens jautājums, ko darīt ar veciem akumulatoriem, man ir divi tādi atradušies, varbūt kādam vajag priekš kāda projekta, vai kur vispār tādus labāk nodot, mums taču jādomā zaļi, nevar tā vienkāriši izmest!?
 
Guntis
Krustpils ielā,kaut kur nodod.
Ja nemaldos cena bija no 0.35-0.45 santīmi par kilogramu.
ss.lv esot sludinājums,ka uzpērk,vai kaut kā tā.
pacs neesmu to darījis.
 
modza
www.sanekss.lv/...s/kontakti
Labojis Jancic uz 17-11-2012 10:22
 
Guntis
JAP 0.38santjiki/kg
www.sanekss.lv/...uznu-cenas
Labojis Jancic uz 17-11-2012 10:23
 
andiss
Oo! Paldies par informāciju! Vienīgi atradu, ka minimālai summai par kādu nodod lūžņus jābūt 10Ls, jāsāk vākt akumulatoriSmile
 
Kaarlis
Pagājušajā nedēļā mans jaukais elektriskais draugs par sevi lika atgādināt! Pāris reižu nosēdās ne no šā, ne no kā. Bija pāris reižu sevi pieteicis stāvot pie krustojumiem... Metos šo apčubināt. Visās sekcijās nokrities blīvums, arī lādējot vairs nav paceļams, slogojot spriegums krīt līdz 9 v, kurbulējot lampeles panelī jautri mirguļo- nu ko, spriedums parakstīts- uz bodi! Ar AivaraZ palīdzību sagādāts jauns, salādēts un sapildīts pēc visām instrukcijām. Slogojot ar 55w lampiņu spriegums krīt līdz nominālam- 12V un vairākas minūtes paliek praktiski nemainīgs- tātad slodzi tur, ar dziļākām izlādēm eksperimentos neielaidos, pietiek ar to ka jau dažas dienas visās elektro lietās ir iestājies mērens miers. Vienīgi pamaniju, ka uzpildot aķi, elektrolīta blīvums nokrita no 1,27 uz 1,25 taču tas neuzsila. Pēc laiciņa saudzīgas lādēšanas- stundas 4 ar 0,5 A strāvu, blīvums kripatu pacēlās- šis jau izskatās pēc normāla aķa.
Nu ko, redzēs cik ilgi izvilks šis, iepriekšējie ilgāk par pusotru gadu nevilka.
 
Kaarlis
Nu, ko! Ziemas melnums vai daždien baltums ir jau apmēram pusē. Ieteiktu visiem motomīļiem atcerēties, ka vajadzētu laiku pa laikam atcerēties par sava mocīša akumulātoru. Nu kaut vai uz brītiņu pieslēgt pie lādētāja.
 
Guntis
par Yassa -aķjiem- tik labus vārdus varu teikt.
 
Iet uz forumu: