Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole



Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 2

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 693
Jaunākais lietotājs: kristaps998
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Eļļa Jawa dzinējam
Guntis
Neko speciāli nedaru,viss oki.Eļļa no Krievijas(1/2 sintētika 2T),jau kuro gadu braucu,nekādu problēmu.

Man pauze sanāk relatīvi īsa. Sezonu beidzu novembrī(2014 gadā pat 31.decembrī) atsāku šogad MARTĀ.
3.mēnešu pārtraukums,es neuzskatu par vērā ņemamu.
 
rechijs
Laikam jau kādreiz sensenajos laikos lēja ko varēja dabūt.
Man bērnībā likās, ko tā jawa neiet...
Tagad ievajadzējās trubas gabaliņu...
Un atklājās...
[img]http://i57.tinypic.com/346ly4o.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://i61.tinypic.com/21lppgx.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Guntis
Toreiz lēja ,ko var dabūt,un te nav ko smiet.
Man vēl paveicās pārsvarā lēju MC-20(PSRS laiki),arī iekš 638.5 ,bet pirmā -nobruka- kārba.
 
Juris2
Šo eļļu kāds ir provējis? Molibdēna piedeva liek aizdomāties par sajūga darbību...www.google.lv/...B600%3B400
Labojis Juris2 uz 20-04-2015 02:39
 
Kaarlis
Nelej gan tādu- slīdēs sajūgs. Lej šito:www.motul.com/...sity%5D=62 Ilgstoši pārbaudīta.
 
Max
Ko par šo eļļu teiksiet?! www.motul.com/...[range]=21
Labojis aivarsz uz 20-04-2015 10:33
 
Kaarlis
Močiem domāta eļļa. Vari liet un braukt. jawas motora gadijumā stipri par šķidru- būs skaļš motors- kārba, ņerkstēs ķēde.. Sajūgs, protams, darbosies kā nākas. Varētu labi derēt ļoti zemās temperatūrās- braukšanai ziemā. Jawas motora eļļa jāuztver nevis kā motoreļļa bet gan kā transmisijas eļļa ar sajūga klātbūtni. Moču eļļām ir piedevas sajūga darbībai, jawas gadijumā tas nav nepieciešams. Kā zināms tas neslīd un nepiedeg pat ar tādu kefīru kā ms 20 kurš sāk strādāt labi ja no 30 grādu temperatūras.
Iepriekš tika pieminēts molibdēns. Ir jau vietas kur viņa kristāliskā plāksnīšu struktūra lieti noder, taču jawas motorā to nevajadzētu lietot neviena versijā. Pievienojot kārbas eļļai risks sačakarēt sajūgu, savukārt, miksējot pie degvielas ātri aizaug sveču elektrodi (pārbaudīts). Iespējams tas pats notiek ar gredzeniem.
 
aivarsz
Par Motul Transoil 10W30 Kārlis pareizi atbildēja. Lai arī šai eļļai ir MA2 piedevu pakete (kas Jawa gadījumā nav nepieciešams) labai sajūga darbībai, Jawai tomēr par šķidru.

Jawa rūpnīcā līdz šim brīdim karterī tiek pildīta 80W90 viskozitātes minerāla transmisijas eļļa. Pie tā tad arī vajadzētu palikt. Ir alternatīva pa dārgo- var liet arī 4T motociklu motoreļļu viskozitātē 15W50 vai 20W50. Viss strādās ļoti OK.
Par Motul Gearbox 80W90 ar molibdēna disulfīda piedevu. Dārgi. Liet var, paredzēta trokšņainākām kārbām. Jawa sajūgs strādās OK, ir vairākkārt pārbaudīts.
 
Kaarlis
Par sajūgu un molibdēna piedevām īstas pieredzes nav. Savulaik tika mēģināts jaukt pie benzīna Molilat. Sekas bija aizaudzētas sveces ar melni ogļainu uzdegumu.
 
Max
Cool Njaa. Labi pabraukšu ar 10w30 kādus pārsimts Km un tad nomainīšu uz 80W90.
 
Laacis_ar07
aivarsz rakstīja:

Par Motul Transoil 10W30 Kārlis pareizi atbildēja. Lai arī šai eļļai ir MA2 piedevu pakete (kas Jawa gadījumā nav nepieciešams) labai sajūga darbībai, Jawai tomēr par šķidru.

Jawa rūpnīcā līdz šim brīdim karterī tiek pildīta 80W90 viskozitātes minerāla transmisijas eļļa. Pie tā tad arī vajadzētu palikt. Ir alternatīva pa dārgo- var liet arī 4T motociklu motoreļļu viskozitātē 15W50 vai 20W50. Viss strādās ļoti OK.
Par Motul Gearbox 80W90 ar molibdēna disulfīda piedevu. Dārgi. Liet var, paredzēta trokšņainākām kārbām. Jawa sajūgs strādās OK, ir vairākkārt pārbaudīts.
Es arī mazliet pagudrēšos,,cik jaunībā ar jawa braucu ar sajūgu nekad nav bijis problēmu,,un eļlu aplam kārbā nepieskatijuSad Secinājums:sajūgs gana izturīgs.Tagad ielēju 80w90LS,kas domāta gudriem traktoriem(ponse) tiltos kur ir disku sānpārvadi vai?nu koroce šamajai eļļai ir kautkas mazāk slīdīgs,kas ļauj diskiem darboties! gan jau ka viss būs arī okey!
 
Kaarlis
Man starp citu, bija doma noeksperimentēt ar lsd diferenciāļu (limited slip differential) eļļām. Droši vien tavam traktoram kaut kas tamlīdzīgs arī tiek lietots.
 
aivarsz
Jūs abi domājat pareizā virzienā. Domāju, ka ar LS eļļām jābūt OK
Labojis aivarsz uz 22-04-2015 11:21
 
UgunsX
Cik daudz eļļas vajag 638 kārbā?
 
Guntis
Visām ap litru.
 
Kaarlis
638 ap litru, 634 ap 1,2l. Reāli jāskatās pēc līmeņa.
 
RaimondsB
Jawa 634 1982. g, ar tahometru - 1,2 litri
 
Laacis_ar07
Es domāju ka izpūtēju tēma pārgāja uz eļlām,Kārlim varētu pietikt 1:60..viņam gultņi ar centrālon smazku!Grin Leju 1:35,bet kad dzinēju pajaucu,,eļlas tur iekšā ir dafiga,,tā ka domāju 1:50 ir reāli!
No rebjata,,čota ja očkuju!Frown
 
Kaarlis
1995 gada grāmatiņā rakstīts 1:60. 634 motors no 638 daudz neatšķirās. Vienīgi 360 un 559 ir bukses. Tur varētu prasīties pavairāk eļļas.
 
rechijs
savām vecenītēm leju 1:20
Pēdējo motoru ko izjaucu pēc 4 nobrauktiem tūkstošiem...
dēļ kloķenes vidējā gultņa, kurš caur tam paredzēto kanālu nemaz nebija eļļojies... šādu tādu iemeslu pēc... - secināju, ka dikti smuks patiesībā viss iekšā. nav tur nekādu baiso uzdegumu,.. Tāpat arī izplūdes piedegums nekāds, tik cik pirksts nosmērējas un viss.
Esmu mēģinājis 1:35 , bet nu tā skaņa dikti izmainās... tomēr jaucot 1:20 liekas, ka maigāk strādā...
 
Iet uz forumu: