Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole



Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 2

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 692
Jaunākais lietotājs: Endzuks20
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Jubilejka vai jubilejas Jawa
AldisK
Mūsu leksikā ir tāda jawa- Jubilejka. Tā arī man nav īsti skaidrs, kāpēc Jubilejka.
Bet i-neta dzīlēs atradu informāciju par vienu jubilejas jawu 1958 gada Jawa-Cz. 1.000.000 Jawa -Cz ražojums.
Te saite:
www.motomagazin.cz/...nCUwXGXrXA
foto02.jpg film03.jpg stitek.jpg

Labojis AldisK uz 22-01-2019 09:19
 
Kaarlis
Cik man zināms, uz katru milijono moci tika izlaista jubilejas sērija. Tajā skaitā arī viena 634 modifikācija. No tā tautā iegājies visas 634 saukāt par jubiļeikām. Varbūt Oilmasters var precīzāk nokomentēt.
 
Gints13
Man arī nekad nav bijis skaidrs, kas ir Jubilejas Jawa, kāpēc tā ir Jubilejas, vai visas 634 ir Jubilejas, vai tikai pirmā ar lampu korpusā?
 
aivarsz
Pēdējā "Jubiļeika" tika uzražota 2009. gadā, par godu uzņēmuma 80. jubilejai ar nosaukumu Jawa 350 Lux ierobežotā tirāžā ar digitālo instrumentu paneli un bikiņ vairāk hroma- hromēta lampa (tāda pati, kā 650. modelim), dugas, pagriezienu rādītāji. Palielināts pr. bremžu disks.
Tā, ka šķiet, Eduards ir īpaša modeļa īpašnieks.
 
Gaigars
Cik man ir izdevies saprast un atrast info, tad iesauka "Jubiļeika" parādās tikai PSRS ar pašu pirmo 634 medeli.

Esmu redzējis interneta plašumos 70-to gadu PSRS propogandas oficiālo kino žurnālu par JAWA kur tiek pieminēts leģendārais "Jubiļeika", bet kam par godu neatceros, ja atradīšu ielikšu saiti.

Šeit ir ļoti izsmeļoša informācija par visiem 634 modeļiem.
http://www.metalmoto.cz
Labojis AldisK uz 22-01-2019 21:36
 
aivarsz
Pēc teorijas, (tie nav fakti, tikai to konstatācija) JAWA uzņēmuma 50 desmitgade ir 1979. Tātad 634- 1.10 Tāda ir vēl viena teorija. Tipa, tāda veida mopēds, kā man. Un Uldim Dumpim, kas taisījās ar Lāsmiņu uz Munameģi. Tikai, droši vien, ar apdeitiem, kas līdz PSRS, visdrīzāk, nenonāca. Ar vairāk hroma uz dufeļiem, dugām, utt. Raimim un Kārlim ir plakāti ar šo mopēdu un 70. gadu beibi uz mocīša.
 
Barsevskis
Atrasta interneta plašumos bilde ar Jawa 634-01. Iespējams, tāpēc tauta sauc par jubilejas Jawu.
o41-milionty-motocykl-jawa-pro-sssr.jpg
 
Gints13
Tagad skaidrs. Man arī ir Jubilejas Jawa, jo sieva man to uzdāvināja uz jubilejuGrin
 
Eduards
Gaigars rakstīja:

Cik man ir izdevies saprast un atrast info, tad iesauka "Jubiļeika" parādās tikai PSRS ar pašu pirmo 634 medeli.

Esmu redzējis interneta plašumos 70-to gadu PSRS propogandas oficiālo kino žurnālu par JAWA kur tiek pieminēts leģendārais "Jubiļeika", bet kam par godu neatceros, ja atradīšu ielikšu saiti.

Šeit ir ļoti izsmeļoša informācija par visiem 634 modeļiem.
http://www.metalmoto.cz


Mazliet gribu papildināt. Mēģināju atrast PSRS laiku kinožurnālu, dokumentālo filmu, pagaidām nesekmīgi, kurā tiek stāstīts par JAWA motocikliem. Filmā stāsta, ka tādā un tādā dienā tiek piegādāts jubilejas, miljonais motocikls JAWA uz PSRS, vārds jubilejas tiek attiecināts uz motociklu skaitu, kurš tika piegādāts PSRS vajadzībām, nevis konkrēts modelis. Izskanot iepriekš minētajam tekstam, kadrā ir 634 modelis, tā tas arī tautā aizgāja. Vārds "jubilejas" skan ar zināmu status, līdzīgi, kā "olimpiskais rublis". Pārējais jau palika tautas folkloras ziņā.Smile
 
Kaarlis
uz katru milijono moča eksemplāru rūpnīca izlaida jubilejas modeli, par kuru no pieciem ir runa?
 
Guntis
JUBILEJAS ,JAWA(grib nopirkt). Man ir,jo to kaimiņam -JAWA- nopirka uz Dzimšanas dienu ,tātad JUBILEJAS.
 
KarlisV
Domāju kā šī
jawa_miljons.jpg
 
AldisK
Kaut kur kādreiz bija info, kā šī ir miljonā, kura nosūtīta uz Padomju Savienību.
Es tikai nesaprotu, kas šī ir par nesaprotamu tēmu izveidojusies sadaļā - Pērku. Vai nu jāpārnes kur citur, vai vienkārši jādzēš. Pagaidām nesaprotu, ko darīt. Varbūt Kārlis var pateikt, ko viņš ir domājis. Tad zinātu ko darīt.
Pārcēlu neatbilstošos ziņojumus no - Pērku, šeit.
Labojis AldisK uz 10-12-2020 07:51
 
Iet uz forumu: